Vindt jouw klas dat er nog niet genoeg geluisterd wordt naar jongeren? Ga dan aan de slag met de gratis UNICEF Speak up digiles en maak impact in en buiten de klas!
Tijdens de les worden leerlingen geholpen hun mening te vormen en uiten over maatschappelijke thema’s die jongeren belangrijk vinden. De interactieve lessen gaan over mentaal welzijn, het onderwijs en de overheid. Ze zijn gemaakt voor de onderbouw van het vmbo, havo en vwo.
Na de les kan jouw klas hun ideeën (anoniem) delen met UNICEF. Dat wordt meegenomen in het UNICEF Speak up jongerenadvies. Het advies wordt aangeboden aan ministers en Kamerleden.
In het jongerenprogramma Speak up zorgt UNICEF ervoor dat jongeren hun mening kunnen geven over onderwerpen die zij belangrijk vinden én dat zij gehoord worden. Het programma richt zich op jongeren in Nederland tussen de 13 en 18 jaar. UNICEF gaat met hen in gesprek en neemt ze serieus.
Jaarlijks resulteert dit in het UNICEF Speak up jongerenadvies waarover jongeren, onder begeleiding van UNICEF, met onder andere Tweede Kamerleden in gesprek gaat. Belangrijk, want jongeren hebben het recht om gehoord te worden.
Heb je vragen of opmerkingen? Stuur een mailtje naar speakup@unicef.nl.